Aktualności  »  Z życia NRZHiU

Uroczysta gala w Poznaniu - rozdanie nagród "Hermesa"

W Poznaniu odbyło się XII Wiosenne Spotkanie Producentów i Handlowców organizowane przez redakcje Poradnika Handlowca i Poradnika Restauratora. Uroczysta Gala, jak co roku, połączona była z wręczeniem nagród Hermesa m.in. w kategoriach: sieć hurtowa, sieć detaliczna i sklep rodzinny.  W tej ostatniej kategorii kandydatów do nagród rekomenduje Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług. W tym roku Kapituła w składzie: p. Zbigniew Jarzyna – prezes NRZHiU, p. Andrzej Maria Faliński – Dyrektor Generalny POHiD oraz p. Jacek Ratajczak – Redaktor Naczelny Poradnika Handlowca, przyznała Hermesy następującym kupcom: Jerzemu Andrzejewskiemu ze Szczecina i Dariuszowi Gołdynowi z Ostrowa Wielkopolskiego.

Nagrody wręczyli Prezes Wydawnictwa, p. Wiesław Generalczyk i p. Jacek Ratajczak, Redaktor Naczelny Poradnika Handlowca.

Na Gali Naczelną Radę reprezentowali: Prezes Zarządu, p. Zb. Jarzyna i Dyrektor Generalny, p. T. Uchman. Obecny był także p. Zdzisław Lubański, Prezes Ostrowskiego Zrzeszenia Handlu i Usług, Członek Prezydium Zarządu NRZHiU.

 

Oto krótkie charakterystyki działalności obu laureatów.

 

Jerzy Andrzejewski

Działalność handlową prowadzi z żoną od 1985 roku. Ma dwa sklepy w Szczecinie, każdy o powierzchni 50 m2., w których zatrudnia 3 osoby. Planuje otwarcie jeszcze dwóch sklepów. Sklepy cieszą się uznaniem wśród klientów. P. Jerzy Andrzejewski jest Członkiem Zarządu Zrzeszenia Kupców w Szczecinie, za swoje zasługi w pracy na rzecz środowiska kupieckiego został wyróżniony Złotą oraz Brylantową Odznaką Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług. Udziela się społecznie i charytatywnie, prywatnie kolekcjonuje lampy naftowe, młynki do kawy i wagi szalkowe.

 

Dariusz Gołdyn

W 1993 roku otworzył pierwszy sklep na obrzeżach Ostrowa Wlkp. o powierzchni 25 m2. Dziś ten sam obiekt, po kolejnych remontach i modernizacjach, ma powierzchnię 360 m2 i odwiedza go średnio 650 osób dziennie. Drugi sklep, funkcjonujący od marca 1999 r., zlokalizowany jest na osiedlu w pobliżu centrum Ostrowa Wlkp. i ma powierzchnię 150 m2, Kolejny sklep, o powierzchni 200 m2, znajduje się w Gorzycach Wielkich. oddalonych 10 km od Ostrowa Wlkp. – został otwarty w 2004 r. Czwarty sklep znajduje się w Jankowie Przygodzkim. Sklepy noszą wspólną nazwę Maćko – od imienia syna. W pracę rodzinnego przedsiębiorstwa zaangażowana jest żona p. Dariusza Gołdyna i dwie jego siostry. Sklepy cechuje najwyższy standard jakości, asortymentu oraz obsługi.

P. Dariusz Gołdyn jest znaną postacią w Ostrowie Wlkp. Sprawuje funkcję Członka Zarządu Ostrowskiego Zrzeszenia Handlu i Usług, działa w zarządzie Ludowego Klubu Sportowego CENTRA, który szkoli młodych piłkarzy.